Márquez je popáté mistrem světa. Kornfeil dojel v Japonsku až desátý

0 0

Motegi – Španělský motocyklový jezdec Marc Márquez se stal popáté mistrem světa královské silniční třídy MotoGP. Po osmém triumfu v sezoně má pětadvacetiletý šampion tři závody před koncem seriálu nedostižný náskok na Andreu Doviziosa. Italský konkurent z Ducati a nejrychlejší muž sobotní kvalifikace ve vzájemné bitvě o vítězství upadl v předposledním kole.

Karel Abraham závod po pádu nedokončil. V Moto3 dojel Jakub Kornfeil desátý a zopakoval umístění z předchozího závodu v Thajsku. Ale zatímco před dvěma týdny byl český pilot do poslední zatáčky ve hře o stupně vítězů, tentokrát po startu ze šesté řady ztratil záhy kontakt s velkou čelní skupinou a na lepší výsledek nemohl pomýšlet.

Márquez ovládl MotoGP třetím rokem po sobě, předtím triumfoval také v letech 2013 a 2014. Ve sbírce má i tituly z Moto3, respektive kubatury do 125 ccm (2010) a Moto2 (2012).

V Motegi se po startu ze šestého místa postupně propracoval za Doviziosa a dostal se i před něj. Na strhující duel v posledním kole nedošlo, protože Dovisioso chyboval. Márqueze na stupních vítězů doplnili Brit Cal Crutchlow a španěl Álex Rins.

“Využít hned první šanci (na zisk titulu) je důležité. Teď už si to prostě jen užijeme,” radoval se staronový šampion.

Kornfeil se po 16. místě v kvalifikaci

Zdroj: Márquez je popáté mistrem světa. Kornfeil dojel v Japonsku až desátý

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.