Mladíci Kornfeil a Hanika si chtějí podmanit okruh v Texasu

0 5

Austin – Po atraktivní noční Velké ceně Kataru zamíří tento víkend světový šampionát silničních motocyklů do amerického Austinu.

A podobně jako v Losailu budou i v Texasu patřit mezi favority závodu Moto3 čeští mladíci Jakub Kornfeil a Karel Hanika.

Kornfeil zapracuje na rychlosti

Kornfeil potvrdil v úvodním podniku sezony výborné časy z předsezónních testů čtvrtým místem v kvalifikaci. Jen vinou horšího zpřevodování motocyklu ztrácel na rovinkách a v závodě obsadil konečnou šestou příčku. Teď v Austinu by si ovšem pozici v cíli rád zlepšil.

„Chtěl bych trochu přidat na rychlosti, abych mohl bojovat o místa na pódiu. Už víme, co udělat, abychom jezdili rychleji. Viděli jsme, že letos jsou Hondy velmi rychlé a Austin má dlouhé rovinky, takže kvůli dobrému výsledku musíme jezdit tvrději,“ domnívá se závodník KTM týmu Calvo.

Hanika už v Austinu vyhrál

Na americkém okruhu se ale bude potýkat s 32 dalšími soupeři včetně krajana a nováčka v jedné osobě Haniky. Jezdec usilující o neoficiální trofej nováčka roku zazářil stejně jako Kornfeil v testech. V Kataru se ovšem musel vypořádat s neznámou tratí a extrémními podmínkami závodu za umělého osvětlení. I tak si rodák z Brna dokázal na své KTM dojet pro první dva mistrovské body za 14. místo.

V Austinu je ovšem jezdec

Zdroj: Mladíci Kornfeil a Hanika si chtějí podmanit okruh v Texasu

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.