Němci rozstříleli Arménii, Klose překonal střelecký rekord

0 0

Mohuč – Fotbalisté Německa v generálce na mistrovství světa deklasovali i díky rekordnímu gólu Miroslava Kloseho 6:1 Arménii. Favorit se před odletem do Brazílie rozstřílel až po přestávce, do kabin šly týmy v Mohuči za bezbrankového stavu. Naopak nejtěsnější vítězství 1:0 zaznamenala v posledním přípravném duelu proti Srbsku pořádající Brazílie.

Skóre zápasu otevřel v 52. minutě André Schürrle, naději na překvapivý výsledek dal hostům vyrovnáním z penalty Henrich Mchitarjan z Dortmundu v 69. minutě. V poslední dvacetiminutovce však Němci nasázeli soupeři pět branek, postupně se trefili Lukas Podolski (71. minuta), Benedikt Höwedes (73.), Klose (76.) a dvakrát Mario Götze (82. a 89.).

Klose tři dny před šestatřicátými narozeninami zaznamenal 69. reprezentační gól. Překonal tím čtyři desetiletí starý rekord Gerda Müllera a stal se nejlepším německým střelcem v historii.

Stínem utkání pro Němce bylo zranění záložníka Marca Reuse, jenž musel s poraněným kotníkem na vyšetření do nemocnice.

Do MS vstoupí Němci za deset dnů duelem proti Portugalsku. Už příští čtvrtek nicméně čeká zahajovací zápas celého šampionátu Brazílii, která se utká s Chorvatskem. “Kanárci” absolvovali dnešní generálku v Sao Paulu proti jinému balkánskému týmu Srbsku a vyhráli 1:0 díky brance útočníka Freda z 58. minuty.

Ruští fotbalisté porazili v posledním utkání před sobotním odletem Maroko 2:0. Gólově

Zdroj: Němci rozstříleli Arménii, Klose překonal střelecký rekord