Němci blokují výstavbu “ošklivých” větrníků. Hyzdí krajinu, zabíjejí ptáky, vzkazují

0 0

Wilkes pochází ze spolkové země Hesensko ve středním Německu. Podle jeho vyjádření pro list Tagesspiegel do Berlína přijel, aby kousek od sídla kancléřky Angely Merkelové dal najevo svůj nesouhlas s výstavbou dalších větrných elektráren ve svém kraji.

V Německu za posledních dvacet let jich vyrostlo bezmála 30 tisíc, další by měly přibýt, pokud bude vláda chtít splnit svoje závazky k ekologičtější výrobě elektřiny. Letos to ale bude v porovnání s posledními roky jen zlomek.

Schvalování nových projektů blokují žaloby a následné soudní spory stejně jako procesní námitky a stížnosti. Za velkou částí z nich stojí stovky spolků, podobných těm, které se letos na jaře vydaly protestovat do Berlína.

Pokles výstavby větrných elektráren vyplývá ze zveřejněné analýzy Odborné agentury pro větrnou energii na souši. Za prvních devět měsíců letošního roku bylo podle ní v Německu uvedeno do provozu pouze méně než 150 větrníků o celkovém výkonu 514 megawattů. Za rok 2018 to bylo více než dva tisíce megawattů a v roce 2017 dokonce 4169. Oproti průměru za poslední roky se tak letos jedná o pokles o více než 80 procent a nejmenší výstavbu za poslední dvě dekády.

Iniciativy často poukazují na jeden z článků německé ústavy, podle kterého stát zodpovídá za ochranu

Zdroj: Němci blokují výstavbu “ošklivých” větrníků. Hyzdí krajinu, zabíjejí ptáky, vzkazují

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.