Pátek v Suzuce patřil Mercedesu. Kvůli tajfunu se kvalifikace pojede až v neděli

0 0

Změny v programu a hrozící další komplikace s počasím rapidně zvýšily význam druhého pátečního tréninku. Pokud by byla zrušena i kvalifikace, právě jeho výsledky určí postavení pilotů na startu.

Trénink číslo jedna vyhrál Valtteri Bottas. Také ve druhém byl na nejvyšší příčce výsledkové listiny. Týmového kolegu od Mercedesu Lewise Hamiltona porazil o rovnou desetinu vteřiny.

Do imaginární druhé řady startovního roštu by se postavili Max Verstappen v Red Bulu a Charles Leclerc s Ferrari. Také třetí řada by patřila vozům těchto značek v pořadí Sebastian Vettel, Alexander Albon.

Nejlepší tři stáje potvrzují i v Japonsku svoji dominanci. Za pilotem z Thajska zeje ve výsledcích díra více než šesti desetin vteřin. Ze “zbytku světa” zajel nejlépe na sedmém místě Carlos Sainz junior v McLarenu.

Supertajfun má kulminovat právě v sobotu, kdy má během 24 hodin spadnout až 600 mm srážek a rychlost větru může překonat 120 km/h. Kvůli tomu byly už na nejbližších letištích zrušeny sobotní spoje. Okruh v Suzuce je umístěn 300 km jihozápadně od Tokia, kam míří centrum tajfunu.

Kvalifikace byla přesunuta na 3:00 našeho času. Třetí trénink, který jí v sobotu předchází, byl zrušen bez náhrady. Start závodu, tedy 7:10 SEČ, byl zachován.

Odhadovaný úhrn srážek při přechodu tajfunu Hagibis přes Japonsko:

Domácí fanoušky v

Zdroj: Pátek v Suzuce patřil Mercedesu. Kvůli tajfunu se kvalifikace pojede až v neděli

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.