Požáry v Austrálii už zničily i celou vesnici. Hasiči se dostávají blíž k ohniskům

0 3

Morrison se omluvil za to, že jeho odjezd ze země v době krize kolem požárů nebyl vhodný. “Chápu, že někoho rozčílilo, že si s rodinou užívám dovolenou, zatímco jeho rodina prožívá stres,” řekl.

Někteří Australané letošní devastační požáry dávají do souvislosti s oteplováním. Vicepremiér Michael McCormack řekl, že problémem globálního oteplování je třeba se zabývat.

Morrison souhlasí s tím, že klimatická změna může být příčinou výkyvů počasí, avšak odmítá tvrzení o její přímé odpovědnosti za ohně v Austrálii. “Dávat to do souvislosti není přesvědčivé,” řekl.

Vědci delší dobu upozorňují na to, že teplejší a sušší klima povede k tomu, že požáry, jež se objevují v Austrálii každé léto, budou intenzivnější a častější.

“Z Balmoralu mnoho nezbylo”

Premiérka státu Nový Jižní Wales Gladys Berejiklianová řekla, že v sobotu plameny zničily celé komunity. Týká se to městečka Balmoral, které leží 120 kilometrů jihozápadně od Sydney a v němž žilo 400 lidí. “Máme hroznou zprávu, z Balmoralu mnoho nezbylo,” řekla premiérka novinářům. Nikdo při tomto požáru nepřišel o život.

Od začátku požárů zemřelo nejméně devět lidí, mezi nimi i dva dobrovolní hasiči, jejichž auto zasáhl v blízkosti požáru padající strom. Jednoho mrtvého a dalšího těžce zraněného člověka našli v sobotu nedaleko Adelaide ve státě Jižní Austrálie.

V Novém Jižním Walesu

Zdroj: Požáry v Austrálii už zničily i celou vesnici. Hasiči se dostávají blíž k ohniskům

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.