Při útoku USA zemřel vůdce IS Bagdádí, tvrdí zdroje. Trump chystá zásadní projev

0 2

Mluvčí Bílého domu Hogan Gidley v noci na neděli bez dalších podrobností ohlásil, že americký prezident Donald Trump pronese dnes v 09:00 (14:00 našeho času) zásadní projev. Média spekulují, že prezident chce oznámit právě smrt osmačtyřicetiletého Bagdádího. Člen úřadu vlády televizi CNN sdělil, že se projev bude týkat zahraniční politiky.

“Právě se stalo něco velkého!” napsal prezident krátce před oznámením mluvčího na svůj twitterový účet.

Bagdádí patřil přinejmenším v posledních letech k nejhledanějším mužům planety. Spojené státy na jeho dopadení či smrt již v říjnu 2011 vypsaly odměnu deset milionů dolarů, kterou v prosinci 2016 zvýšily na 25 milionů dolarů (576 milionů korun).

Jako první přinesl zprávu o zabití džihádisty list Newsweek s odvoláním na nejmenovaného amerického armádního činitele. Podle něj šlo o akci, kterou provedly speciální síly po získání využitelné zpravodajské informace. Později o smrti vůdce IS informovala i další americká média.

Podle CNN s odkazem na bezpečností zdroje USA zemřel Bagdádí během sobotní operace Američanů na severozápadě Sýrie, kterou provedla speciální komanda. CNN uvedla, že Bagdádí při zásahu odpálil nálože v sebevražedné vestě, kterou měl na sobě. Podle Reuters zemřel až v brzkých ranních hodinách v neděli a v oblasti, kde měl zahynout, bylo nalezeno šest těl – tři mužská a

Zdroj: Při útoku USA zemřel vůdce IS Bagdádí, tvrdí zdroje. Trump chystá zásadní projev

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.