Volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace prohráli s Němci 0:3

0 13

V prvním utkání skupiny A si vicemistři Evropy Slovinci poradili 3:0 s Belgií, která bude v úterý dalším soupeřem českého týmu.

Český celek doslova sestřelil György Grozer, který drtivým servisem otočil druhý set a dal 21 bodů, z toho osm es. Už v olympijské kvalifikaci v roce 2012 na stejném místě nasázel německý univerzál s maďarskými kořeny Čechům 28 bodů.

“Jsme nespokojeni s výsledkem, protože nula tři je pro nás krutý,” řekl Nekola v nahrávce pro média. “V prvním setu byli Němci lepší v útočné fázi, druhý jsme celý vedli a kormidlo otočil Grozer. Třetí set byl vyrovnaný, ale oni byli lepší na servisu.”

Nekolův výběr, oslabený o několik opor, odehrál většinu utkání s nahrávačem Janouchem, blokaři Zajíčkem a Machem, smečařem Galabovem, liberem Moníkem a premiéru v reprezentaci si odbyli smečař Vašina a levoruký univerzál Indra. “Odehráli utkání velice dobře a mají budoucnost před sebou, takže tohle vidím jako velké pozitivum pro český nároďák,” řekl Nekola.

“Byl to z naší strany, myslím, povedený zápas. Každý set jsme se drželi a rozhodl jejich lepší servis a zkušenost. Diváci je hnali a pohlídali si to,” konstatoval Indra, který stejně jako Vašina zaznamenal třináct bodů, nejvíce z českého týmu.

Volejbalisté do zápasu vstoupili nervózně a prohrávali 4:8, ale

Zdroj: Volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace prohráli s Němci 0:3

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.