Rekordní výhra. Florbalistky uctily oběti střelby v Ostravě, potom ztrapnily Slovenky

0 0

V boji o semifinále je v pátek čeká vítěz souboje mezi Austrálií a s největší pravděpodobností Polskem. Slovenky vedené českým trenérem Michalem Jedličkou budou hrát ve středu v předkole play off s Dánskem.

Na kanonádě favoritek se podílela pěti brankami Michaela Mlejnková, která tak vytvořila český rekord na MS. “Hodně mě to těší. Tolik gólů v jednom zápase se nepovede každý den a na mezinárodní úrovni to má ale větší váhu. Je to práce celé naší lajny, všem moc děkuju. Doufám, že se nám takhle bude dařit dál,” řekla Mlejnková, jež překonala výkony Ilony Novotné z roku 2007 a Elišky Vrátné z roku 2015, které dokázaly skórovat čtyřikrát.

Sedmi body za dva góly a pět asistencí stanovila nové maximum také Denisa Ratajová. Překonala výkon Novotné z roku 1997, která tehdy ke čtyřem gólům přidala i tři asistence.

Hattrick zaznamenaly v utkání také Nela Kapcová a Tereza Urbánková. Češky si proti Slovensku připsaly nejvyšší výhru v historii a překonaly výsledek z dosud jediného souboje na světových šampionátech z roku 2011 ze St. Gallenu, kde vyhrály 15:1.

České hráčky nastoupily s černými páskami, kterými vyjádřily soustrast rodinám obětí dnešní ranní střelby v ostravské nemocnici. “Hnedka ráno jsme to s holkama řešily, protože je jich spousta z

Zdroj: Rekordní výhra. Florbalistky uctily oběti střelby v Ostravě, potom ztrapnily Slovenky

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.