Salač završil skvělý víkend životním výsledkem. Ve Valencii dojel pátý

0 0

Český nováček tak proměnil nejlepší výsledek v kvalifikaci v nejlepší umístění v závodě světového šampionátu. Jeho vrcholem byla zatím devátá pozice v Misanu.

Start závodu Moto3 byl o čtvrt hodiny posunut kvůli nezvyklému chladu, který ve Valencii panoval. Ani to Salače nevyvedlo z koncentrace a český mladík se už v prvním kole prodral na virtuální stupně vítězů.

V čele soupeřům ujel domácí Marco Ramirez, zatímco rodák z Mladé Boleslavi bojoval v čele stíhající skupiny. Jeho týmový kolega Kornfeil se po startu z předposlední řady dostal na 20. pozici.

Kvůli hořící motorce Dennise Foggii a řadě dalších pádů byl závod ve třetím kole přerušen. Italský jezdec byl dlouho na trati ošetřován, ale on i ostatní účastnící velké kolize byli celou dobu při vědomí.

Závod po pauze pokračoval na 15 kol. Jezdci se museli na prořídlém startovním roštu postavit zpátky na ta místa, která si vyjeli v kvalifikaci. Salač využil “díry” před sebou a poskočil na čtvrtou pozici.

V Moto3 se tradičně pozice přelévaly jako tekutý písek. 17letý Čech se stále držel v první šestici, která soupeřům lehce poodjela.

Dvanáct okruhů před koncem přišla další hromadná kolize, v níž byl i už jistý mistr světa Lorenzo Dalla Porta. Kornfeil se díky tomu rázem posunul na 18. příčku.