Salač získal v Sepangu tři body, Alex Marquez je šampionem Moto2

0 0

Oba čeští jezdci se po startu ze zadních pozic drželi ve skupině bojující o pozice na hraně bodované patnáctky. Ale zatímco Salač ukončil dvouzávodový půst, Kornfeilovi body unikly o půl vteřiny. Vyhrál už jistý mistr světa Lorenzo Dalla Porta z Itálie.

Sepang rozhodl o držiteli o posledního letošního titulu. Druhým místem se stal šampionem kategorie Moto2 Alex Marquez. Po pěti letech tak bratři Marquezové získali ve stejném roce titul, starší z nich Marc si už dříve pojistil korunu mistra světa MotoGP. V roce 2014 Alex vyhrál Moto3 a Marc byl tehdy podruhé šampionem elitní kategorie.

Alex Marquez má před druhým v pořadí, nedělním vítězem Bradem Binderem, náskok už 28 bodů. V závěrečném podniku sezony ve Valencii jich bude k mání už jen o 25.

“Ze všeho nejvíc chci poděkovat svému týmu. Nevím, co říct víc, byl to velmi náročný závod. Dnešní úspěch chci věnovat památce indonéského jezdce, který včera zahynul v Talent Cupu,” připomněl nový šampion sobotní tragickou havárii Afridzy Munandara v podniku Asia Talent Cupu.

V MotoGP byl v Sepangu nejrychlejší Maverick VIňales. Tovární jezdec Yamahy tak slavil letošní druhé vítězství. Marc Marquez sice startoval až ze čtvrté řady, přesto proťal cílovou čáru na druhé pozici. Na stupně vítězů vystoupal ještě třetí

Zdroj: Salač získal v Sepangu tři body, Alex Marquez je šampionem Moto2

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.