Šéf Autoklubu Šťovíček: Motosport je úspěšný, kriminalizace mu ubližuje

0 0

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu stíhají Autoklub kvůli dotačnímu podvodu, stejně jako vašeho předchůdce Romana Ječmínka. Jak celou kauzu vnímáte?

Dotace do sportu musí samozřejmě být rozdělovány transparentně a spravedlivě, ostatně to platí pro všechny společenské oblasti. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy po loňské krizi hledá cestu, jak tento cíl zajistit. To se zatím nedaří a sportu to příliš nepomáhá. Je určitě dobře, že se prověřují podezřelé dotační kauzy z minulosti, avšak nelze k tomu přistupovat paušálně v tom smyslu, že všichni sportovci z principu na dotacích kradou. Řadu pochybení je navíc možné řešit jinými než trestněprávními prostředky a kriminalizace sportu určitě není na místě.

Pokud se jedná o podezření z dotačního podvodu, tak přece nejde o kriminalizaci, ale o jeho prošetření, ne?

Trestní stíhání má být přece obecně až tím posledním právním prostředkem, to se učí v prvním ročníku na všech právnických fakultách. Bohužel míra využívání trestněprávní mašinerie obecně v naší společnosti přebujela, a to se projevuje s velkou pompou zahajovanými stíháními, které mnohdy likvidují kariéry schopných lidí a končí neslavně zprošťujícím rozsudkem soudu – bohužel většinou až po mnoha letech.

Podezření ze zneužití dotací se škodou ve výši 308 milionů korun se týká toho, že Autoklub uváděl mnohonásobně vyšší počet

Zdroj: Šéf Autoklubu Šťovíček: Motosport je úspěšný, kriminalizace mu ubližuje

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.