Téměř jistá sezona spěje do finále. Hamiltona může o titul připravit jen velký zkrat

0 0

Šampionát formule 1 spěje v hybridní éře i pošesté k triumfu Mercedesu, Stříbrné šípy mají jasného lídra v hodnocení jezdců. V Poháru konstruktérů nasbírala dvojice Hamilton, Valtteri Bottas 1,5krát víc bodů, než piloti šesti dalších týmů umístěných od čtvrté příčky do desáté.

Jenže právě Hamilton ví, že slovy pánů Voskovce a Wericha “Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní.” Byl to právě Brit, kdo před 12 lety v premiérové sezoně jen těsně ztratil titul mistra světa.

Ještě před dvěma posledními Velkými cenami měl pilot McLarenu na tehdy třetího Kimiho Räikköna náskok 17 bodů. Vzhledem k bodování to je přepočteno na současnost cca 42 bodů. A přesto se v cíli závěrečné Grand Prix Brazílie radoval z koruny šampiona Fin ve Ferrari.

Posledních pět aspirantů

Na to, aby rudé vozy z Maranella zopakovaly podobný heroický výkon, potřebují Charles Leclerc a hlavně Sebastian Vettel obrovskou dávku štěstí. Do konce sezony zbývá ještě pět podniků. To je tedy, včetně bonusu za nejrychlejší kolo, dohromady 130 bodů.

Bodové rozdíly mezi jezdci, kteří mají ještě teoretickou šanci na titul:

HAM
BOT
LEC
VER
VET
Hamilton
0
73
107
110
128
Bottas
-73
0
34
37
55
Leclerc
-107
-34
0
3
21
Verstappen
-110
-37
-3
0
18
Vettel
-128
-55
-21
-18
0

Ve hře o titul tak – aspoň čistě matematicky – zůstává stále pět pilotů. I když reálně se hra o titul scvrkla už jen na Hamiltona.

Zdroj: Téměř jistá sezona spěje do finále. Hamiltona může o titul připravit jen velký zkrat

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.