Teror záhadnými obálkami. Ameriku děsí balíčkové bomby, stopy vedou na Floridu

0 1

Washington – Byla středa večer, když bezpečnostní pracovník v sídle produkční společnost Tribeca Productions na Manhattanu sledoval přehled zpráv. Televize zrovna informovala o podezřelých obálkách s výbušnými zařízeními, které přišly hned několika prominentním politikům ve Spojených státech.

Bývalý detektiv newyorské policie si v tu chvíli vzpomněl, že stejnou obálku už přece někde viděl. V práci, když se probíral poštou.

Záhy povolal specialisty na odpalování bomb, kteří ve čtvrtek ráno místního času balíček zneškodnili. Zásilka byla adresovaná hollywoodské hvězdě a vlastníkovi firmy Tribeca Productions Robertu de Nirovi. Herec se tak stal dalším v pořadí, kdo v tomto týdnu obdržel balíček s výbušninou.

Kdo za nebezpečnou poštou stojí? Policie je rozpletení záhady na stopě, konkrétní jména pachatele nebo pachatelů ale zatím nepadla. “Některé z těch balíčků prošly poštou. Některé z nich byly odeslány z Floridy,” uvedla v pátek pro televizi Fox News americká ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenová.

Tým pyrotechniků za pomoci vycvičených psů v současné době prohledává distribuční centrum pošty ve městě Opa-locka poblíž Miami. Právě ze zdejšího skladu mohlo být několik zásilek posláno.

Příjemce podezřelých zásilek spojuje jedno – jde buď o členy americké Demokratické strany, její podporovatele nebo otevřené kritiky nynějšího republikánského prezidenta Donalda Trumpa. První balíček doputoval

Zdroj: Teror záhadnými obálkami. Ameriku děsí balíčkové bomby, stopy vedou na Floridu

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.