V Mnichově začal soud s Ecclestonem, hrozí mu 10 let

0 3

Mnichov – V Mnichově dnes začal ostře sledovaný soudní proces s šéfem formule 1 Berniem Ecclestonem, který může otřást jeho pozicí v královské motoristické disciplíně. Třiaosmdesátiletý Brit je obviněn z podplácení a navádění ke zpronevěře a hrozí muž až deset let vězení.

Ecclestone je obviněn kvůli platbě 44 milionů dolarů bankéři Gerhardu Gribkowskému, jenž už byl za přijetí úplatku odsouzen na osm a půl let do vězení.

Státní zástupce tvrdí, že částka měla v roce 2005 pomoci k hladkému prodeji 47 procent akcií ve formuli 1 od mnichovské banky Bayern LB společnosti CVC. Transakci měl na starost právě Gribkowsky. Společnost CVC měla dostat před ostatními uchazeči přednost kvůli tomu, že slíbila Ecclestoneovi, že ho nechá v roli výkonného šéfa F1.

Ecclestone vždy obvinění z korupce odmítal a hodlá u soudu očistit své jméno. “Věřím si, sluníčko svítí,” řekl dnes s úsměvem novinářům před začátkem procesu, jenž má trvat do 16. září.

Dlouholetý promotér F1 svědčil v roce 2011 u soudu s Gribkowským a odsouzený bankéř bude nyní na oplátku hlavním svědkem v jeho procesu. Tomu bude předsedat stejný soudce Peter Noll.

Ecclestone kvůli procesu formálně odstoupil z vrcholné pozice řídící společnosti F1, nicméně komerčním záležitostem šampionátu šéfuje dál. Vedení CVC ho však varovalo, že pokud

Zdroj: V Mnichově začal soud s Ecclestonem, hrozí mu 10 let

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.