Bern si vyšlápl na Neapol a vede sparťanskou skupinu

0 2

Bern – Fotbalisté Young Boys s Janem Lecjaksem v obraně doma v Evropské lize nečekaně porazili 2:0 Neapol, kterou vystřídali v čele “sparťanské” skupiny I. Bern má stejně jako italský favorit šest bodů, ale lepší skóre.

Neapol nastoupila v základní sestavě bez ofenzivních hvězd Higuaína, Hamšíka i Callejóna, což se jí nakonec vymstilo. Švýcarský tým držel s hosty od začátku krok, i když v první půli ho podržel brankář Mvogo, který zlikvidoval střely De Guzmána i Mertense.

Young Boys vstoupili výborně do druhého poločasu. V 52. minutě Hoarau dostal hodně prostoru v šestnáctce a tvrdou střelou otevřel skóre. Trenér Neapole Benítez sice postupně poslal na hřiště Hamšíka, Callejóna i Higuaína, ale vyrovnat nedokázali ani oni. Naopak v nastavení pojistil domácí náskok druhou trefou z protiútoku střídající Bertone.

Sivok přispěl k jasné výhře

Fiorentina vyhrála díky Vargasově trefě na hřišti PAOK Soluň 1:0 a bez ztráty bodu a inkasovaného gólu kraluje skupině K. Lille s obráncem Davidem Rozehnalem na lavičce doma remizovalo 0:0 s Evertonem a ve skupině H uhrálo třetí nerozhodný výsledek.

Reprezentační stoper Tomáš Sivok pomohl Besiktasi k jasnému vítězství 4:0 na půdě Partizanu Bělehrad. Za istanbulský tým se v první půli prosadili Kavlak a Ba, po změně stran zvýšili Özyakup a Töre. Besiktas

Zdroj: Bern si vyšlápl na Neapol a vede sparťanskou skupinu