Brno se v osmifinále Ligy mistrů utká s Tapparou, Plzeň narazí na Bolzano

0 0

Helsinky – Hokejisté českého šampiona Brna se v osmifinále Ligy mistrů utkají s finským celkem Tappara Tampere. Plzeň, nejlepší tým základních skupin, kde ztratila v šesti zápasech jediný bod, čeká na úvod play off souboj s italským Bolzanem. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Losování začalo kuriózně, protože první vylosovanou dvojicí byl švýcarský Zug z prvního koše s nasazenými vítězi základních skupin a právě Kometa. Oba kluby spolu hrály již loňské osmifinále. Ale protože se utkaly rovněž již v rámci základní skupiny, Brno bylo v souladu s pravidly přesunuto do druhé dvojičky.

Tappara získala ve skupině 15 bodů z 18 možných a porazit ji dokázal pouze Storhamar (3:2 po samostatných nájezdech). Poslední v této skupině E skončil Třinec. Oceláři přivítali tým z Tampere doma na začátku září a zápas pro ně skončil debaklem 2:8. V odvetě na severu Evropy už si vedli výrazně lépe a prohráli 2:3 v prodloužení.

Zatímco minulou sezonu uzavřela Tappara jakožto poražený finalista finské nejvyšší soutěže, v té aktuální se jí zatím příliš nedaří a pohybuje se v horším středu tabulky. Vyhrála jen pět zápasů z dvanácti.

“Los k nám byl vzhledem k osmifinále dost nemilosrdný. Mohli jsme potkat slabšího soupeře než nejlepší finský tým,” řekl ČTK trenér Komety

Zdroj: Brno se v osmifinále Ligy mistrů utká s Tapparou, Plzeň narazí na Bolzano

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.