Byly to nebezpečné, ale krásné časy, vzpomíná veterán na závodění s Laudou či Prostem

0 0

Most – Michael Bleekemolen, zakladatel populární nizozemské závodní dynastie, sice oslavil už 69. narozeniny, ale stále usedá za volant závodních vozů. Bývalý pilot formule 1 se nedávno ukázal i v Mostě, kde se v pohárovém Clio Cupu postavil po bok syna Sebastiaana.

I když se rodák z Amsterdamu v F1 představil jen ve čtyřech Grand Prix a kvalifikoval se do jediné, na tuto dobu velmi rád vzpomíná. “Byly to nádherné, ale samozřejmě i nebezpečné časy. Přihodilo se tam hodně nehod. Ale já jsem pořád naživu,” smál se sympatický Nizozemec v exkluzivním rozhovoru pro deník Aktuálně. “Celé to mělo to obrovský dopad na moji další kariéru,” vzpomínal na své pokusy proniknout to světa Grand Prix.

Poprvé to bylo v domácí ceně roku 1977 ve voze March týmu RAM. V následující sezoně se zúčastnil dalších tří Grand Prix. Monopost vlastní konstrukce tehdy nové stáje ATS ho ale dostal jen na start Velké ceny USA. Závod, který v říjnu 1978 vyhrál Carlos Reutemann ve Ferrari, však nedokončil kvůli unikajícímu oleji.

Bleekemolen měl za sebou i testy pro stáje Penske či Ensign. Na rozdíl od mnohých jezdců současnosti si nemusel závodění zaplatit. “Protože jsem měl tolik zkušeností s testy, vždycky mě pozvali. Ale třeba v Paul Ricard

Zdroj: Byly to nebezpečné, ale krásné časy, vzpomíná veterán na závodění s Laudou či Prostem

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.