0 2

Oba odehráli nejproduktivnější zápas v NHL. Michael Frolík skóroval ve třetím utkání v řadě a vstřelil vítězný gól Calgary, které porazilo Toronto 4:2. Výhru podpořil David Rittich 32 zákroky.

Zadina zaznamenal obě přihrávky u šťastných gólů Robbyho Fabbriho, který skóroval po odrazech od bránícího Neala Pionka. Útočník Detroitu zvýšil náskok z 1:0 na 3:0, u jedné branky mu asistoval i Hronek. Winnipeg snížil dvěma góly Kylea Connora. V závěru druhé třetiny ale udeřil v přesilové hře Zadina, jenž se po Hronkově přihrávce prosadil střelou z pravého kruhu k bližší tyči a dal první gól v sezoně.

Zadina od povolání do hlavního týmu vyšel v úvodních třech startech naprázdno, poté ale nasbíral v pěti zápasech šest bodů (1+5). “Snažím se využít příležitost, jakou teď dostávám. Chci ze sebe vydat to nejlepší a hrát dobrý hokej,” uvedl Zadina. Pardubický rodák se stal ve věku 20 let a 15 dní nejmladším hráčem Detroitu od roku 1985, který si připsal v zápase tři body. Tehdy to dokázal Steve Yzerman.

Zadina zároveň prožil poprvé v NHL vícebodový večer, před utkáním měl bilanci 1+5 v 17 zápasech z posledních dvou sezon. “Líbí se mi, že se zlepšil při hře bez puku. V první třetině ztratil kotouč a poté bojoval

Zdroj: Čeští Filipové dali Detroitu křídla. Zadina a Hronek odehráli nejproduktivnější zápas