Dortmund vyhrál klíčový duel o třetí místo, Lipsko má jistou Ligu mistrů

0 0

Mnichov – Dortmund porazil v německé fotbalové lize v přímém souboji o třetí místo Hoffenheim 2:1 a posunul se před něj v tabulce. Pavel Kadeřábek odehrál za hosty 58 minut. Bayern doma udolal těsně 1:0 poslední Darmstadt, který se stal prvním sestupujícím. Vladimír Darida odehrál celé utkání při porážce Herthy 1:4 s Lipskem, které jako první nováček v historii postupuje přímo do Ligy mistrů.

Šlágr kola odstartoval sporným gólem Reuse ze 4. minuty utkání, podle televizních záběrů totiž německý reprezentant zakončoval po Castrově přiťuknutí z ofsajdu. Druhá rána mohla pro hosty přijít o deset minut později. Reus nastřelil ve vápně Kadeřábkovu ruku, ale Aubameyang z nařízeného pokutového kopu vůbec netrefil branku.

Gabonský útočník se ale gólu dočkal. V 82. minutě dorazil hlavou míč do prázdné branky a s 28 brankami vede tabulku střelců společně s Polákem Lewandowským z Bayernu. O tři minuty později dostali příležitost zahrávat penaltu také hosté. Kramarič se nemýlil, porážku 1:2 už ale Hoffenheim neodvrátil. Borussia neprohrála už 36. domácí bundesligový zápas v řadě.

Bayern se poprvé po zisku titulu představil před svými fanoušky. Oslavy načal už v 18. minutě pěknou individuální akcí s gólovým koncem Bernat. Hosté byli blízko vyrovnání po půl hodině hry, ale Platta skvěle vychytala brankářská

Zdroj: Dortmund vyhrál klíčový duel o třetí místo, Lipsko má jistou Ligu mistrů