0 0

Radek Faksa vstřelil jediný gól Dallasu, který doma podlehl Washingtonu 1:4. V dresu vítězů asistoval u jedné branky Jakub Vrána. Ondřej Palát skóroval ve druhém utkání za sebou, ale s Tampou Bay prohrál v Ottawě 2:4. David Pastrňák bodoval ve třetím utkání v řadě a přihrávkou přispěl Bostonu k vítězství 3:0 nad New Jersey. Asistenci zaznamenali i Dominik Kubalík z Chicaga při prohře 2:3 v prodloužení s Winnipegem a Martin Nečas, který přihrávkou neodvrátil porážku Caroliny 2:3 s Columbusem.

Francouz nastoupil v NHL do dvou zápasů jako střídající hráč. Debut v soutěži si připsal v loňské sezoně před Vánoci, shodou okolností právě proti Arizoně, a pustil za půl hodinku hry jeden gól z 22 střel. I ve druhé startu proti San Jose inkasoval jen jednou a za své výkony byl v obou případech chválen.

Francouz se s odchodem Semjona Varlamova do New Yorku Islanders posunul v týmové hierarchii na post dvojky. První šance v této sezoně přišla proti Arizoně a český gólman držel čisté konto až do 50. minuty, v níž snížil Michael Grabner střelou zápěstím z pravého kruhu pod horní tyč. Zanedlouho vyrovnal zblízka Nick Schaltz. Plzeňský rodák se poté blýskl zákrokem proti Phillu Kesselovi, který hrál tísící zápas v NHL,

Zdroj: Francouz poprvé jako jednička v NHL dopomohl Coloradu k výhře, další Češi bodovali