Hamilton vyhrál v Mexiku, ale šestá korunovace šampionem formule 1 se odkládá

0 0

Hamilton potřeboval k jistotě letošního titulu v Mexico City získat o 14 bodů více než jeho finský parťák, jenže rozdíl činil bodů deset.

“Dnes je to úžasný výsledek! Musím moc a moc poděkovat celému našemu týmu. Přijeli jsme sem s tím, že jsme v nevýhodě, ale dokázali jsme se s tím vypořádat,” připomněl lídr seriálu fakt, že papírově bylo v Mexiku jasným favoritem Ferrari.

Další šanci slavit má 34letý jezdec už za sedm dní v americkém Austinu. Po něm jsou v kalendáři ještě podniky v Brazílii a Abú Zabí.

Mezi oběma Stříbrnými šípy skončil na druhém místě Sebastian Vettel s Ferrari. Druhý pilot vozu z Maranella, Charles Leclerc, dojel čtvrtý.

Velkou smůlu si znovu vybral Max Verstappen. Jezdec Red Bullu skončil po skrumáži po startu mimo trať a pak ještě utrpěl defekt. Z posledního místa se dravý Nizozemec dokázal propracovat na šestou příčku za Alexandera Albonu v dalším Red Bullu.

Mela na startu Velké ceny Mexika:

Podobně jako v Japonsku to tentokrát byla velká šachová partie mezi stratégy Mercedesu a Ferrari. A stejně jako v Suzuce italská stáj nedokázala využít pole position, byť její jezdci byli v čele přes polovinu Grand Prix.

Jenže pak slavila úspěch riskantní volba gum u Hamiltona. Toho až do konce marně stíhal

Zdroj: Hamilton vyhrál v Mexiku, ale šestá korunovace šampionem formule 1 se odkládá

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.