Hej, sedíš mi na místě, slyšel Čech. A fotbalová legenda se klidila

0 0

Petr Čech se stal možná nejsledovanějším hokejistou v Británii v polovině října, kdy poprvé nastoupil za místní tým Guildford Phoenix ve čtvrté nejvyšší soutěži.

“Splnil jsem si klukovský sen, to už mi nikdo nevezme. Pracoval jsem na něm tvrdě,” prohlásil Čech po zápase, který nakonec jeho tým vyhrál 3:2 na samostatné nájezdy a český brankář byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Po utkání Čechovi pochopitelně aplaudoval nejen zaplněný stadion Guildfordu a jeho nejvěrnější fanoušci, ale celý sportovní svět.

“Zájem médií i veřejnosti byl obrovský. Petr je populární nejen v Česku, ale po celém světě. A v okolí Londýna obzvlášť. Nikdy předtím neměl náš klub takovou publicitu, jako v těchto dnech,” prohlásil v rozhovoru pro slovenskou Pravdu slovenský trenér působící v Gulidfordě Miloš Melicherík.

Sedíš mi na místě, kliď se

Byly ale doby, kdy ani hokejisté v Giuldfordu ještě netušili, kdo s nimi od letošního léta chodil trénovat. “Máme tu hokejistu, který naprosto ignoruje fotbalové dění a vůbec netuší, kdo je kdo. Když jednou přišel do šatny a viděl Čecha na svém místě, okamžitě ho vyhodil,” popsal situaci z kraje Čechova angažmá v Gulidfordu Melicherík. “A Petr si odsunul věci a přesedl si. Celá šatna se tomu pak smála.”

Pětačtyřicetiletý bývalý hokejista stál u zrodu

Zdroj: Hej, sedíš mi na místě, slyšel Čech. A fotbalová legenda se klidila

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.