Hertl pomohl třemi body Sharks k výhře, skórovali i Šimek a Kämpf

0 0

Do čtvrtečního programu zasáhli všichni tři čeští gólmani. Pavel Francouz inkasoval čtyřikrát z 24 střel, přesto si připsal vítězství díky produktivnímu útoku Colorada, které porazilo Nashville 9:4. David Rittich kryl 21 střel a s Calgary zdolal 5:2 New Jersey, za které zaznamenal jednu přihrávku Pavel Zacha. Carolina s Petrem Mrázkem v brance nezúročila proti New York Rangers střeleckou převahu 47:19 a podlehla 2:4. U jedné branky Hurricanes asistoval Martin Nečas.

San Jose položilo základ vítězství v úvodní třetině, kterou ovládlo 4:0. Druhý gól připravil Hertl, po jehož přihrávce vlétl do útočného pásma Timo Meier a skóroval. Vydařenou první část završil Šimek: z druhé vlny si najel v přečíslení na Hertlovu přihrávku a trefil se z mezikruží.

Sharks drželi čtyřgólový náskok i po dvou třetinách, skóre ale bylo 6:2. Na změně stavu se podílel opět Hertl, neboť zvýšil v přesilové hře na 5:1. Minnesota se nevzdala, snížila v rozmezí 49. až 56. minuty až na rozdíl jediné branky, ale San Jose těsný výsledek uhájilo.

“Nenapadali jsme, neudrželi jsme se vůbec v jejich obranném pásmu. Nehráli jsme jako na začátku,” vysvětlil útočník San Jose Logan Couture, který v utkání získal čtyři body (1+3). “Je to součástí lidské povahy, že si hráč trochu oddechne a poleví,

Zdroj: Hertl pomohl třemi body Sharks k výhře, skórovali i Šimek a Kämpf