Hokejisté Komety vyřadili obhájce z Plzně, dál jde i Zlín

0 2

Praha – Hokejisté Komety Brno postoupili po dvou letech do semifinále, když ve čtvrtfinálové sérii play off extraligy vyřadili obhájce titulu Škodu Plzeň.

Kometa vyhrála šestý zápas série na svém ledě 4:3 v prodloužení a celou sérii pak vyhráli 4:2 na zápasy.

Vítězný gól vstřelil v čase 64:19 Hynek Zohorna, který tak rozhodl o tom, že se Kometa v semifinále utká s pražskou Spartou.

O postupu Zlína rozhodl Čajánek

Do semifinále naopak postoupil loňský finalista PSG Zlín, který v šestém zápase vyhrál na ledě Mountfieldu Hradec Králové 2:1 v prodloužení, když v čase 75:15 vstřelil vítězný gól zlínský kapitán Petr Čajánek.

V prodloužení bylo k vidění hned několik zajímavých momentů, o něco více ze hry měl Hradec, jenže rozdílová trefa dlouho nepřicházela. Přinesla ji až signalizovaná přesilovka pro Zlín. Hosté v přečíslení nejprve nastřelili zásluhou Lešky tyč, o pár vteřin později uzavřel celou sérii Čajánek.

Zlín tak vyhrál i třetí prodloužení v sérii, kterou vyhrál rovněž 4:2 na zápasy. V semifinále se utká stejně jako před rokem s třineckými Oceláři. Obě série začínají ve středu v Praze a Třinci.

Olomouc vyhrála v baráži v Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi ve druhé kole baráže o extraligu prohráli na svém ledě s Olomoucí 2:3 a nenavázali tak na předešlé domácí vítězství

Zdroj: Hokejisté Komety vyřadili obhájce z Plzně, dál jde i Zlín