0 0

Na rekordní jízdu s 11 triumfy v řadě ze sezony 2012/13 sice sparťané nedosáhli, ale i tak je jejich bilance z října a kraje listopadu výjimečná. Vítěznou šňůru překazila jediná porážka s Libercem, ze které se Sparta rychle oklepala a před pauzou zvládla těžké duely s Třincem a Brnem.

“Tým se stmelil. Útočná formace s Michalem Řepíkem hraje perfektně, Sparta začala lépe bránit a chytají jí oba brankáři. Některé domácí výhry byly takové upocené, s lehkostí vyhrává Sparta spíš venku,” podotýká legenda holešovického klubu Pavel Richter.

Někdejší reprezentační útočník, který odehrál za Spartu devět sezon v československé extralize, tvrdí, že mužstvo potřebovalo čas. “Přestože Sparta odehrála dost přátelských zápasů, potřebovala se poskládat, dát se dohromady. Sestava se přehazovala, hledalo se optimální složení. Ukazuje se, že teď už si to sedlo a příchody posil se povedly,” říká.

Začátek letošní sezony totiž nevyšel Spartě podle představ. Po přestřelce 7:6 v prodloužení s Plzní prohrála 7:8 po prodloužení v Liberci a ztratila tam náskok čtyř gólů. Po vítězství 3:2 nad Třincem prohrála v Brně i v Hradci Králové a z prvních pěti kol získala pouze šest bodů.

Bývalý reprezentant a trenér Richard Farda dokonce v komentáři pro Aktuálně.cz naznačoval možný konec trenéra Uweho Kruppa.

Posily už nekončí ve

Zdroj: Hokejová Sparta je znovu mocná. Vedení se konečně trefilo do posil, těší Richtra