Holaň na střídačce Pardubic skončil. Dynamo bude trénovat Kopřiva

0 0

Pardubice – Trenér Miloš Holaň skončil po sérii špatných výsledků na střídačce hokejistů extraligových Pardubic. Dynamo povedou dočasně Břetislav Kopřiva s dosavadním asistentem Otakarem Janeckým. Již v pátek čeká mužstvo pod jejich vedením první východočeské derby sezony na ledě Hradce Králové. Oba trenéři již vedli dnešní trénink.

“Hlavním důvodem jsou neuspokojivé výsledky a herní projev mužstva. Zvažovali jsme, jak mužstvo probudit. Chceme týmu změnou na postu hlavního trenéra dodat impulz a zastavit herní a výsledkový propad,” uvedl na pardubickém webu generální manažer klubu Dušan Salfický.

Připustil však, že jmenování tandemu ve složení Kopřiva, Janecký je dočasným řešením. “Z pozice sportovního manažera jim bude nápomocen Pavel Marek,” nastínil Salfický zapojení i druhého dosavadního asistenta.

“Naším společným cílem je co nejrychleji zlepšit herní projev mužstva. Prvním úkolem je zvládnout páteční derby v Hradci Králové a potěšit naše fanoušky,” prohlásil Kopřiva.

Zkušený Kopřiva pracoval dosud jako klubový skaut. Osmašedesátiletý východočeský rodák působil na pozici hlavního kouče naposledy v sezoně 2014/15 v Chomutově, s nímž postoupil do extraligy. U týmu následně zůstal jako asistent Vladimíra Růžičky. Ročník 2016/17 prožil na stejném postu v Třinci, poté už se přesunul do Pardubic.

“Břetislav Kopřiva má za sebou bohatou trenérskou kariéru. S mužstvem je od začátku minulé sezony, velmi dobře zná celý

Zdroj: Holaň na střídačce Pardubic skončil. Dynamo bude trénovat Kopřiva

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.