Hronek skóroval, Francouz s Mrázkem si připsali výhru

0 2

Detroit v závěru zdramatizoval zápas i díky Hronkovi. Český bek si najel do předbrankového prostoru a po přihrávce Darrena Helma snížil v 53. minutě na 2:4.

Kontaktní branku dal Dylan Larkin, ale Pittsburgh zpečetil výhru devět sekund před koncem v power play. Red Wings prohráli jedenáctý zápas v řadě, přičemž v posledních devíti nezískali ani bod.

“Je povzbuzením pro naše sebevědomí, že umíme dávat góly a že jsme schopni odehrát vyrovnaný zápas. Musíme se ale trochu zlepšit v mnoha oblastech,” uvedl trenér Detroitu Jeff Blashill, jehož svěřenci v předchozích šesti utkáních dali jen pět branek a jsou v soutěži nejhorší. Od vyrovnání nelichotivého klubového rekordu je dělí už jen tři prohry. V sezoně 1981/82 ztratili čtrnáct zápasů za sebou.

Hronkovy výkony jsou podle kouče jedním z mála světlých bodů Detroitu v sezoně. Dvaadvacetiletý obránce je s 23 minutami nejvytíženějším hráčem mužstva, důvěru dostává v oslabeních i přesilových hrách. “Odvádí velmi dobrou práci, čas na ledě si zaslouží. Mnohokrát patřil k našim nejlepším hráčům v oslabení a je velmi soutěživý. Také chybuje, ale učí se tím a zlepšuje se,” řekl Blashill.

Hronek je v produktivitě týmu pátý, na kontě má čtrnáct bodů (6+8) v 29 utkáních. V klubovém měřítku je druhý v počtu zblokovaných střel

Zdroj: Hronek skóroval, Francouz s Mrázkem si připsali výhru