Italové si jako druzí zajistili postup na Euro 2020

0 2

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho postoupili na závěrečný evropský šampionát posedmé za sebou a celkově podesáté. Ovládnout turnaj se jim povedlo v roce 1968 před vlastními fanoušky. Na posledním Euru ve Francii skončili Italové ve čtvrtfinále.

Do hry o postup na šampionát se vrátila Bosna a Hercegovina, která doma porazila Finsko 4:1. Třetí Bosňané ztrácejí na druhé Finy tři zápasy před koncem dva body.

Bosnu poslal do vedení po necelé půlhodině hry Izet Hajrovič přesnou střelou na zadní tyč. Osm minut po něm zvýšil z penalty Miralem Pjanič, který se pak ještě v 58. minutě trefil tvrdou střelou pod břevno. Čtvrtý zásah obstaral Armin Hodžič. Debakl Finů zmírnil Joel Pohjanpalo.

Na Seveřany se mohla bodově dotáhnout Arménie, která ale překvapivě v Lichtenštejnsku remizovala 1:1 a na Finy ztrácí dva body.

Španělé remizovali v Norsku 1:1 a po 14 kvalifikačních výhrách ztratili body poprvé od roku 2014, kdy prohráli 1:2 na Slovensku. Španělsko tak nevyrovnalo rekordní patnáctizápasovou sérii kvalifikačních výher České republiky z let 1995 až 2002.

Trojnásobní mistři Evropy vedli v Oslu od 47. minuty díky Saúlovi, ale ve čtvrté minutě nastavení srovnal z pokutového kopu Joshua King. Španělský kapitán Sergio Ramos si v národním týmu připsal 168. start, čímž překonal rekord brankáře Ikera Casillase.