0 0

New York – Útočník David Pastrňák si v úterním zápase NHL podruhé v sezoně připsal proti Ottawě čtyři body za dvě branky a dvě asistence, kterými dovedl hokejisty Bostonu k výhře 4:1. Jeho spoluhráč David Krejčí přidal gól a nahrávku. Bruins uspěli po třech porážkách, naopak Senators nenavázali na předchozí tři triumfy.

Tomáš Hertl pomohl San José trefou a přihrávkou zdolat Nashville 5:4. Odchovanec Slavie rozšířil bodovou sérii na čtyři duely. Predators prohráli po pěti vítězstvích.

Calgary k úspěchu nestačilo 37 zákroků brankáře Davida Ritticha ani gól Michaela Frolíka a Montrealu podlehlo 2:3. Rittich, který v předchozím zápase na ledě New York Rangers 44 zákroky výrazně přispěl k výhře Flames 4:1, dostal důvěru podruhé za sebou. V celkově třetím utkání v sezoně, do něhož zasáhl od začátku, utrpěl první porážku.

Pastrňák ve 12. minutě poslal Boston do vedení. Útočník Danton Heinen zachytil na útočné modré vyhození Ottawy, puk posunul na havířovského rodáka, který si sjel mezi kruhy a zamířil k pravé tyči. U branky asistoval i Krejčí. V 38. minutě Senators z přesilovky srovnali, ale v poslední minutě druhé třetiny v dvojnásobné početní výhodě Pastrňák na levý kruh nabil na ránu z první Krejčímu, který vstřelil vítězný gól.

Po 21 vteřinách závěrečného dějství zvýšili

Zdroj: Jsem mnohem lepší hokejista než před rokem, říká Pastrňák. Důkaz? Další čtyři body