Kempný i Gudas při výhře Capitals asistovali

0 2

Hlavním hrdinou zápasu se stal Nicklas Bäckström, který si připsal dvě branky a dvě přihrávky. Noel Acciari vstřelil ve druhém utkání za sebou hattrick, kterým zařídil Floridě vítězství 7:4 nad Dallasem.

Washington si vypracoval rozhodující náskok na přelomu druhé a třetiny, kdy zlomil třemi góly i díky českým obráncům nerozhodný stav 2:2. Na přihrávku Kempného od levého mantinelu si před branku sjel John Carlson a dal čtvrtou branku týmu. Gudas posunul puk na modrou čáru Jonasi Siegenthalerovi, který následně propáli vše, co mu stálo v cestě, a zvýšil na 5:2.

Acciari se minule blýskl třemi góly do sítě Ottawy a střeleckou formu si udržel proti Dallasu, v jehož obraně scházel Roman Polák. Útočník Floridy dokonce nasázel nejrychlejší hattrick v klubové historii, když během tří minut a 59 sekun zvýšil ve druhé třetině ze 4:1 na 7:1. Jonathan Huberdeau si podruhé za sebou připsal čtyři body (1+3). Na straně poražených zhořkl Joe Pavelskému tisící start v NHL.

Florida – Dallas 7:4 (2:1, 5:1, 0:2)

Branky: 28., 28., 32. z tr. střílení Acciari, 5. Huberdeau, 15. Stralman, 22. Trocheck, 23. Sceviour – 37. a 48. Seguin, 14. Gurjanov, 54. Jamie Benn. Střely na branku: 33:31. Diváci: 14.040. Hvězdy zápasu: 1. Acciari, 2. Huberdeau (oba Florida), 3.

Zdroj: Kempný i Gudas při výhře Capitals asistovali