Liberec v LM nasázel Nitře devět gólů a je blízko postupu

0 2

Nitra – Hokejisté Liberce vyhráli v Lize mistrů na ledě Nitry vysoko 9:0 a připsali si první body ve skupině D. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se posunuli po druhém vystoupení na druhé místo právě před slovenský celek a ve čtvrtek mohou v domácí odvetě slavit postup. Pro Nitru to bude poslední zápas a k odvrácení vyřazení musí vyhrát v základní hrací době.

Liberec se poprvé trefil v čase 3:36, kdy překonal Valenta od modré čáry Výtisk. Bílí Tygři pak stihli za dalších 109 vteřin získat čtyřbrankový náskok. Nejdříve dali svěřenci českého trenéra Antonína Stavjani prostor Vampolovi, který si z pravé strany od mantinelu mohl připravit střeleckou pozici.

Následně zužitkoval Radivojevičovu přihrávku z mezikruží Bakoš a do branky šel místo bývalého gólmana Sparty či Mladé Boleslavi náhradník Trenčan. Už za 24 vteřin inkasoval po Jelínkově střele. V 15. minutě upravil na 5:0 v přesilovce Bulíř, který po objetí branky zakončil bekhendem.

Nitra, která ve čtvrtek získala na ledě švédské Skelleftey bod po porážce 2:3 po samostatných nájezdech, musela strávit ještě větší debakl. Ve 23. minutě usměrnil přihrávku Stránského do branky Lakatoš. Vzápětí se popral český krajánek Bajtek s Kajínkem a zápas pro oba skončil trestem na pět minut a do konce utkání.