Nečas si připsal v NHL poprvé dva body a Carolina slavila i přes Mrázkovu chybu

0 0

Nečas nejdříve zvýšil v závěru úvodní třetiny na 2:0 i se štěstím, protože stál ve správnou chvíli na správném místě. Vladislav Naměstnikov zblokoval střelu přímo na hokejku českého hráče, který bez problémů trefil z pravého kruhu odkrytou branku.

Gól Martina Nečase:

Druhý bod si dvacetiletý útočník připsal v 58. minutě, když po jeho přihrávce završil Joel Edmundson střelou od modré čáry debakl Ottawy.

Carolina vedla už ve 37. minutě 5:0. “Bylo krásné sledovat, jak puky padají do branky. To jsme potřebovali, v poslední době jsme se tady střelecky trochu trápili. Ale tentokrát jsme šance využili,” těšilo trenéra Caroliny Roda Brind’Amoura, jehož svěřenci prohráli předchozí čtyři zápasy.

Mrázek se ještě ve druhé třetině připravil vlastní chybou o čisté konto. Ostravský rodák nezpracoval u zadního mantinelu nahozený kotouč, který získal Colin White a pohotově ho zasunul do prázdné branky.

Chyba Petra Mrázka:

Český gólman za další branku na 6:2 nemohl, z dorážky ho překonal Brady Tkachuk. Carolina pak ovšem navršila skóre o další dva góly. Kouč hostů D. J. Smith však nedělal z vysoké prohry tragédii. “Dřeli jsme, ale každá naše chyba skončila brankou. To se někdy stává. Oni hrají doma opravdu dobře. Musíme zápas hodit za hlavu a jít dál,” řekl.

Washington i díky asistencím Jakuba Vrány

Zdroj: Nečas si připsal v NHL poprvé dva body a Carolina slavila i přes Mrázkovu chybu