Pastrňák bodově mlčel, Polák dal gól, ani nevěděl jak. A Faksa se popral

0 0

New York – Útočník Dominik Simon podpořil ve čtvrtečním utkání NHL dvěma asistencemi kanonádu hokejistů Pittsburghu, kteří v Calgary zvítězili vysoko 9:1. Do domácí branky se postavil v polovině utkání David Rittich za stavu 0:6 a kryl 12 z 15 střel. Obránce Roman Polák přispěl gólem k výhře Dallasu 5:2 nad Anaheimem.

Demolici Pittsburghu řídil Sidney Crosby, který si připsal gól a dvě asistence. Po dvou gólech dali Patric Hörnqvist a Phil Kessel. Simon asistoval u třetí branky, když v přečíslení tři na dva nahrál mezi kruhy skórujícímu Bryanu Rustovi, a po jeho akci uzavřeli hosté v předposlední minutě skóre. Český útočník vybojoval u zadního mantinelu puk a poslal ho Mattu Cullenovi, který střelou z první překonal Ritticha.

“Hráli jsme proti výbornému týmu a nikdo z nás nehrál dobře. Když se to takhle sejde, neštěstí je na světě,” řekl gólman Mike Smith, kterého Rittich nahradil ve 30. minutě. Český brankář, který v minulých dvou zápasech chytil 81 z 85 střel a byl za své výkony chválen, inkasoval třikrát. Calgary utrpělo doma největší porážku od roku 2000 (0:8 se San Jose). O více než osm branek prohrálo naposledy před šesti lety v Bostonu (0:9).