Pilot vrtulníku v Leicesteru prý manévrem zachránil stovky životů. Sám přitom zemřel

0 1

Leicester – Jako hrdina je po sobotní havárii vrtulníku majitele fotbalového Leicesteru Vičaje Srivadtanaprapchi v britských médiích označován pilot Eric Swaffer. Podle svědků se mu povedlo padající stroj nasměrovat pryč od davu fanoušků, kteří v momentě neštěstí stále odcházeli ze stadionu, kde o necelou hodinu dříve skončil zápas anglické Premier League. Bulvární deník The Sun dnes na titulní stránce uvedl, že “pilot-hrdina” svým manévrem zachránil život stovkám lidí.

Vrtulník s majitelem fotbalového klubu se zřítil takřka bezprostředně poté, co vzlétl z trávníku stadionu. Příčina havárie zatím není známá. Stroj dopadl z výšky několika desítek metrů do míst nedaleko stadionu vedle parkoviště pro veřejnost, načež ho pohltily plameny. Všech pět osob na palubě zemřelo, nikomu dalšímu se nic nestalo.

“Nevím, jak to pilot udělal, ale zdálo se, že se mu podařilo zpomalit rotaci a ona (helikoptéra) se odchýlila do rohu parkoviště,” vypověděl kameraman televize Sky Sports, který v osudném okamžiku odcházel ze stadionu. Dodal, že počínání pilota považuje za heroické.

Swafferovi známí zesnulého označují za velmi zkušeného pilota, který ovládal řízení mnoha druhů letounů a dokonce učil jiné piloty, jak zvládat krizové situace. “Byl to nejerudovanější a nejvšestrannější pilot, jakého jsem kdy poznal. Byl chodící encyklopedií letectví a jedním z nejvtipnějších lidí, které jsem

Zdroj: Pilot vrtulníku v Leicesteru prý manévrem zachránil stovky životů. Sám přitom zemřel

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.