0 0

Plzeň – Hokejisté Plzně už s jistotou prvenství ve skupině H a účasti v listopadovém osmifinále porazili v Lize mistrů doma Banskou Bystrici 6:4 a naplno bodovali i v pátém utkání. Čtyřmi body za dva góly a stejný počet asistencí k tomu přispěl útočník David Stach.

Naději na play off naopak definitivně ztratil Třinec, který ve skupině E prohrál doma s norským Storhamarem 2:3 a nezopakuje účast v semifinále z minulé sezony. Hradec Králové podlehl na ledě Kärpätu Oulu 2:3.

Plzeň si zajistila účast v play off už před měsícem díky výhře 3:2 v Luganu. Do dnešního zápasu vstoupil lépe slovenský šampion, který před utkáním uzavíral tabulku se třemi body, ale stále měl naději na postup ze druhého místa.

Ve třetí minutě překonal Dmitrije Milčakova tečí Róbert Varga, ale vzápětí vyrovnal v přesilové hře střelou z pravého kruhu Stach. V polovině úvodní třetiny si našel Stach šikovně opět ideální střeleckou pozici mezi kruhy a otočil stav.

Ve 13. minutě zvýšil na 3:1 obránce Lukáš Kaňák a před polovinou utkání získal Indiánům už tříbrankový náskok Jakub Pour. Hned vzápětí v přesilové hře zkorigoval stav explzeňský útočník Ján Sýkora.

Ve 44. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Gilbert Gabor. V polovině třetí třetiny upravil na 5:3 v

Zdroj: Plzeň zdolala v Lize mistrů slovenského mistra. Třinec a Hradec ze skupiny neprojdou