0 0

Praha – Hokejisté Plzně vyhráli v závěrečném vystoupení v základní skupině H Ligy mistrů na ledě Banské Bystrice 3:2 v prodloužení a ovládli tabulku se ztrátou jediného bodu z šesti utkání. Jistě poslední tým skupiny F Hradec Králové se naopak rozloučil se soutěží domácí porážkou s Kärpätem Oulu 3:4 po samostatných nájezdech.

Plzeň se stejně jako český mistr Kometa Brno dozví soupeře pro osmifinále v pátek, kdy se v poledne budou v Helsinkách losovat dvojice pro start play off.

Plzeň, která měla jistotu prvního místa a účasti v play off už v září po čtvrtém utkání, nasadila do hry i osmnáctiletého útočníka Jana Matiáška. Ten si odbyl soutěžní premiéru v A-týmu Indiánů.

Do vedení se dostali v polovině úvodního dějství Plzeňští, po přihrávce Lukáše Pulpána zakončil do odkryté branky Petr Kodýtek. Slovenský šampion vyrovnal ve 29. minutě, kdy Dmitrije Milčakova prostřelil z pravé strany z úhlu Tomáš Török.

Hned za 54 sekund vrátil Plzni vedení po kombinaci s Davidem Skleničkou Petr Eret. Pouhou sekundu před koncem druhé části domácí při přesilové hře čtyř proti čtyřem vyrovnali. Nahození Jána Sýkory tečoval šťastně bruslí Ivan Ďatelinka.

Ve třetím dějství branka nepadla a v nastavení v čase 62:57 při vyloučení domácích za příliš mnoho hráčů na ledě rozhodl

Zdroj: Postupující Plzeň si udržela v Lize mistrů neporazitelnost, Hradec se loučil prohrou