Prospal byl zvláštní chlapík, vzpomíná Chabibulin. Na MS radí mladým Rusům

0 0

Práci trenéra neděláte dlouho. Jaký jste kouč?

Začal jsem s tím vloni v červnu u olympijského výběru Ruska, pořád se tu práci učím. Něco jsem odehrál, něco jsem zažil a snažím se naučit, jak vědomosti a zkušenosti předat mladým brankářům, jak jim vysvětlit, co je potřeba dělat. Ve hře se naskytne mnoho různých momentů, v nichž se musíte zachovat určitým způsobem. Snažím se být pořád pozitivní a snad to tak cítí i kluci. Pokud ano, jsou více v klidu a pomáhá jim to.

Takže jste spíš kamarádský typ trenéra?

Myslím, že při práci s brankáři musíte být přísný a striktní, ale zároveň zůstat pozitivní. Chci, aby mi kluci důvěřovali. Brankář je specifická pozice, proto potřebuju vědět, jak se kluci cítí, o čem přemýšlí. Musím se s nimi kamarádit, pak je pro mě jednodušší rozluštit, na co zrovna myslí, proč se zachovali zrovna takhle. Všechno, co si mezi sebou řekneme, mezi námi také zůstane. Nic nepouštíme ven.

Na MS dvacítek v Ostravě a Třinci chytají za Rusko Amir Miftachov a Jaroslav Askarov. Oba předvedli několik skvělých zákroků, ale zároveň si vybrali slabší chvilky. Souhlasíte?

To je pravda, ale je to krátkodobý turnaj, na kterém se může stát cokoliv. Nejdůležitější je vždy si ze zápasu něco odnést,

Zdroj: Prospal byl zvláštní chlapík, vzpomíná Chabibulin. Na MS radí mladým Rusům

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.