Reprezentace v parahokeji vstoupila do nové sezony úspěšně. Třikrát porazila Japonsko

0 0

Praha – Japonsko, které je již tradičním rivalem národního týmu, přivezlo do Prahy šest nováčků. Ani Češi nehráli v obvyklém složení. Trenér Jiří Bříza zapojil do přátelských zápasů i dva mladé hráče, kteří za reprezentaci nastoupili poprvé.

Přesto však český celek dotáhl všechny zápasy do úspěšného konce a třikrát zvítězil. Největší gólovou převahu si vytvořil ve druhém zápase, kdy asijského soupeře porazil vysoko 7:2, a zlínský útočník Zdeněk Hábl v tomto duelu zaznamenal čtyři góly.

Podařený vstup do sezóny potěšil i reprezentačního trenéra Jiřího Břízu. “Trošku jsem se obával kvality zápasu, ale mile mě to překvapilo, protože i Japonci předvedli dobrý herní projev a cestování se na nich moc neprojevilo. Přestože jsme gólově dominovali, tak ta utkání pro nás byla velice přínosná.”

Jelikož se jednalo o první reprezentační podnik sezony, byl na obou soupiskách prostor pro řadu změn. Někteří hráči chyběli z pracovních nebo studijních důvodů a zkušený kapitán Zdeněk Šafránek se chystá na operaci. V úvodním zápase tak dostali prostor Alex Ohar či Filip Veselý. Pro oba čtrnáctileté hráče znamenalo toto utkání debut na mezinárodní scéně. Národní tým se tak pokusil o obměnu celku, který se, až na malé změny, během posledních deseti let téměř nezměnil a má jeden z

Zdroj: Reprezentace v parahokeji vstoupila do nové sezony úspěšně. Třikrát porazila Japonsko

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.