0 0

Český gólman byl vyhlášen první hvězdou zápasu stejně jako Ondřej Kaše. Český útočník připravil dvě branky Anaheimu, který doma porazil San Jose 3:1. Ve třinácti zápasech sobotního programu ještě asistovali Jakub Vrána a Radko Gudas u druhé branky Washingtonu, který podlehl Carolině 2:3 v prodloužení.

Rittich udržel v NHL poprvé čisté konto proti Los Angeles a skvělými výkony v minulé sezoně si řekl o post týmové jedničky Flames. Český gólman se blýskl několika zákroky už v úvodním utkání v Coloradu a dobrou formu ukázal i proti Vancouveru, který ho zasypal 34 střelami.

“Nikdo nechce prohrát dvakrát za sebou. Ani my ne. Jsem rád, že jsme je porazili a že máme dva body,” řekl Rittich, který se zapotil hlavně ve třetí třetině. Připsal si v ní osmnáct zákroků včetně tří v minutovém oslabení tří proti pěti za stavu 2:0. Jeho spoluhráči skórovali jednou v každé třetině, trefili se Elias Lindholm, Sean Monahan a Johnny Gaudreau.

Po akcích Kašeho se Anaheim ujal vedení 1:0 a 2:1. Český útočník v prvním případě vystihl rozehrávku gólmana Aarona Della a po jeho přihrávce poslal Michael del Zotto puk do prázdné branky. “Chce se po nás, abychom chodili za branku a pomáhali obráncům rozehrát puk. Obvykle to více pomáhá,

Zdroj: Rittich předvedl skvělý výkon a vymazal střelce Vancouveru, Kaše připravil dva góly