0 1

Rittich vede v této sezoně brankářské tabulky v počtu startů (23) a střel, které na něho šly (731) a které chytil (669). Český gólman dlouho držel v utkání s Ottawou i naději na třetí čisté konto. Calgary bránilo od konce úvodní třetiny těsný náskok až do 55. minuty, v níž Jean-Gabriel Pageau překonal Ritticha střelou z pravého kruhu nad lapačku. Elias Lindholm ale vrátil domácím vedení už za 61 sekund a při hře bez brankáře výhru potvrdil.

Calgary odehrálo první zápas po rezignaci trenéra Billa Peterse, který byl obviňován z rasismu a fyzických útoků na hráče z jeho dřívějších působení. “Tým tento týden ukázal, že je odolný,” řekl dočasný trenér Geoff Ward. “Kluci se semkli, na střídačce to bylo evidentní. Vládla dobrá nálada a líbilo se mi také, jak zodpovědně a úporně jsme hráli v obraně. Byla lepší než dříve a to je skvělá zpráva, protože bez ní nemáte v této lize šanci,” dodal.

Chicago otevřelo po 97 sekundách hry skóre, ale už ve 31. minutě prohrávalo v Coloradu 1:7. Poté se prosadili hosté po české spolupráci. Davida Kämpfa sice srazil domácí hráč mezi kruhy k ledu, ale puk se dostal na levou stranu Kubalíkovi do jízdy. Plzeňský rodák snížil střelou mezi

Zdroj: Rittich sahal po nule a byl první hvězdou. Kubalík dal gól, Hertl sbíral nahrávky