Schumi šest let po nehodě: nejasné prognózy, mizející rekordy a syn před branami F1

0 0

Už šest let zůstává Michael Schumacher v péči lékařů po osudném pádu na lyžích. 29. prosince 2013 si přivodil vážné poranění hlavy, půl roku ho doktoři udržovali v umělém spánku a dodnes je jeho skutečný stav stále jen tématem divokých spekulací.

Podle kusých zpráv od rodiny už německý šampion vnímá svět kolem sebe, sám jí a po své rezidenci v Glandu se prý občas sám pohybuje. Jenže i ti Schumiho nejbližší, kteří mohli svého přítele navštívit, byli podrobení sicilské omertě a vyjadřovali se vágně ve stylu “my nesmíme ani naznačovat”.

Pokud nic výše uvedeného nejde ověřit, logicky to zavdává živnou půdu pro nejrůznější fámy. Ověřená fakta se týkají fakticky jen samotné nehody a prvotních lékařských zákroků.

Ze svahu přímo do umělého spánku

Onoho nešťastného 29. prosince se Michael s přáteli vydali zdolávat svahy Francouzských Alp nedaleko Méribelu, kde měl rodák z Würthu v té době luxusní zimní chatu. Po pádu a nárazu do kamene utrpěl sedminásobný mistr světa F1 těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen přilba.

Francouzští záchranáři Schumachera nejdříve odvezli vrtulníkem do nemocnice Moutiers. Ta je sice blízko Méribelu, ale nemá neurochirurgické oddělení. Až pak byl přemístěn do Grenoblu na špičkovou univerzitní kliniku.

Tam hned podstoupil dvě operace

Zdroj: Schumi šest let po nehodě: nejasné prognózy, mizející rekordy a syn před branami F1

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.