0 0

Liberec – Fotbalisté Slavie vyhráli ve 12. ligovém kole po dlouhé přesilovce v Liberci 1:0. Hned ve třetí minutě se z přímého kopu trefil Miroslav Stoch, od 12. minuty hráli hosté v početní výhodě po vyloučení Jana Mikuly, ale další gól už nedali. Pražané částečně napravili minulou venkovní porážku v Ostravě a osamostatnili se v čele tabulky o dva body před Plzní. Liberec po předchozích dvou výhrách nebodoval a je sedmý.

Slavia prožila ideální vstup do utkání. Ve třetí minutě měla možnost zahrávat přímý kop těsně zpoza vápna a Stoch zakroutil míč přesně k tyči. Slovenský záložník skóroval ve třetím z posledních čtyř soutěžních zápasů.

Ve 12. minutě se Pražané dostali do ještě výhodnější pozice. Brankář Kolář vyrazil Potočného střelu, bývalý slávistický obránce Mikula, který už měl z druhé minuty na kontě karetní napomínání, hostujícího gólmana dohrál a rozhodčí Příhoda ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Červenobílí tak hráli přesilovku ještě o čtyři minuty déle než v minulém venkovním ligovém utkání v Ostravě, kde navzdory vyloučení domácího Baroše prohráli 1:2. Hosté mohli do pauzy vedení několikrát navýšit. Jenže Baluta, který nastoupil při marodce slávistických útočníku na hrotu ofenzivy, mířil vedle a těsně před pauzou vychytal domácí gólman Nguyen Stochovu velkou šanci i Kúdelovu

Zdroj: Slavia díky Stochovi dokázala v přesilovce zvítězit v Liberci, Dukla už není poslední