Slavia před reprezentační pauzou rozstřílela Příbram a vede ligu

0 1

Praha – Fotbalisté Slavie vyhráli v 11. ligovém kole doma nad Příbramí 4:1 a soupeře porazili popáté za sebou. Pražany poslal ve 13. minutě do vedení Jan Bořil, vzápětí sice srovnal Jan Rezek, ale ještě do pauzy se trefili domácí Alexandru Baluta s Michalem Frydrychem a po přestávce Miroslav Stoch. Úřadující vicemistr tak částečně napravil minulou ligovou porážku v Ostravě a dál vede tabulku o skóre před Plzní.

Příbramský nováček venku získal jediný z celkových 14 bodů a na soupeřových stadionech je vůbec nejhorším týmem soutěže. V tabulce mu patří desáté místo.

Trenér Slavie Trpišovský udělal dvě změny oproti čtvrtečnímu prohranému utkání Evropské ligy v Petrohradu – místo Coufala s Traorém nasadil Frydrycha s Balutou. Na hrotu útoku nastoupil Matoušek, kterého si Pražané v září předčasně stáhli z hostování v Příbrami. Do hostující branky se postavil Kočí a připsal si první start v ligové sezoně, celkově pak druhý.

Příbram se i v Edenu snažila hrát aktivně a v první půli tak bylo k vidění mnoho šancí. Ve 13. minutě šli do vedení domácí. Po centru z rohu vrátil míč před branku Ngadeu a Bořil jej zblízka zatloukl hlavou pod břevno. Domácí obránce dal všechny tři své ligové góly proti Příbrami.