Šlégr obrečel vstup do Síně slávy, vzpomínal na otce i legendárního Hlinku

0 0

Šlégr, Svoboda a Martínek se ceremoniálu, který se tradičně konal v pražských prostorách Síně slávy v obchodním centru Galerie Harfa, zúčastnili osobně. V USA žijící Hejduk se omluvil. S novou čtveřicí má v roce 2008 založená Síň slávy 138 členů.

“Všichni čtyři se stávají členy výjimečné společnosti a já jim jménem českého hokeje děkuji za vše, co pro něj udělali,” řekl generální sekretář svazu Martin Urban.

“Všichni udělali pro hokej nesmírně mnoho, svými výkony se nesmazatelně zapsali do historie českého a světového hokeje a budou navždy vzory pro budoucí generace hokejistů,” doplnil jej předseda návrhové komise Síně slávy Dominik Hašek.

Třiačtyřicetiletý Hejduk si vedle olympijského triumfu mohl během kariéry vychutnat také vítězství ve Stanley Cupu s Coloradem (2001). Za sezonu 2002/03 získal v NHL prestižní Trofej Maurice Richarda pro nejlepšího střelce soutěže a následně byl také vyhlášen nejlepším hokejistou České republiky v anketě Zlatá hokejka.

“Je to pro mě obrovská čest a pocta být nominovaný mezi legendy a velikány českého hokeje. Tímto se definitivně uzavírá moje hokejová kariéra, která trvala dvacet let,” uvedl Hejduk, který žije v USA a momentálně je s týmem, který trénuje, na turnaji.

“Všechno to strašně rychle uteklo, ale zůstaly mi krásné vzpomínky,” dodal bývalý hvězdný útočník, který se v roce

Zdroj: Šlégr obrečel vstup do Síně slávy, vzpomínal na otce i legendárního Hlinku

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.