Šoltys bude na Dakaru posledním Čechem v Tatře, nové destinace se nebojí

0 7

“Pojedu potřetí v řadě, takže bych mohl říct, že prodám zkušenosti. Na druhou stranu budeme v Saúdské Arábii všichni nováčky. Nerad dělám nějaké prognózy, před rokem to vypadalo vzhledem ke konání Dakaru v jediné zemi velmi jednoduše, pak z toho byl v Peru po navigační stránce mimořádně komplikovaný ročník,” uvedl jezdec Buggyry.

To, že pojede v lednu bez týmového kolegy v druhém kamionu, Šoltys neřeší. “Myslím si, že se pro mě nic nemění. Stejně předloni jel Martin (Kolomý) před námi a nemohl mi pomoct. A když jel loni za námi, tak k nám nedojel, protože skončil dříve než my. Myslím si, že se nic nemění a člověk se musí spolehnout sám na sebe,” řekl.

Šestačtyřicetiletý pilot zůstává posledním Čechem, který se na start Dakaru postaví s Tatrou. I když Aleš Loprais má na svém voze velkou část konstrukce z kopřivnického vozu, jeho stroj dostal oficiálně logo značky Praga. Vozy Tatra Jamal z garáží ostravského Bonver Dakar Teamu budou pilotovat Polák Robert Szustkowski a Patrice Garrouste z Francie.

“Tatra má jiný koncept než ostatní. Má to svoje výhody i nevýhody. Jedna z nevýhod je, že auto je oproti konkurenci těžké, ale zase v jiných ohledech je to výhoda. Pokud budou v Saúdské Arábii rozbité

Zdroj: Šoltys bude na Dakaru posledním Čechem v Tatře, nové destinace se nebojí

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.