Tomeček se potřetí za sebou vrhne do osamělého dobrodružství s cílem v Dakaru

0 3

Čtyřiadvacátý dakarský start. Z toho desátý v řadě v Africa Eco Race. A třetí bez dalších členů posádky. To jsou čísla 49letého veterána afrických pouštních rallye.

Jejich řidiči se budou také mít co ohánět, na startu bude přibližně 150 účastníků. Také proto Tomečkův pomocný tým už nečítá dva, ale tři kamiony „balai“ kopřivnické značky. Tuto odtahovku ve službách pořadatelů Africa Eco Race doplní od Promet/Czechoslovak Group Teamu ještě jedna asistence.

„Když jsem v roce 2011 poprvé startoval na Africa Eco Race, byl to ještě trochu jiný závod než dnes. Tehdy se to pořadatelé učili, některé věci ještě tolik neuměli. Ale roadbooky byly vždy perfektní, na to je René Metge machr,“ zdůrazňuje příborský pilot.

„Všechno ostatní se posunulo kupředu a už dávno je to skvělý závod. Těším se na další ročník. Bude to zase radost z jízdy, radost ze závodění!“ dodal Tomeček, který opět vystartuje s oranžovou Tatrou 815, s níž závodí už od roku 2005. V útrobách kamionu se startovním číslem 406 je dvanáctiválcový tatrovácký motor T3C-930 o objemu 19 000 cm3 a výkonu 700 koní.

Dálková rallye Africa Eco Race se zrodila v roce 2008 a následujícího roku nahradila původní Rallye Dakar v afrických kulisách – tedy v Maroku, na území Západní Sahary,

Zdroj: Tomeček se potřetí za sebou vrhne do osamělého dobrodružství s cílem v Dakaru

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.