Sparta zadržela brněnskou lavinu. Zápas s Kometou otočila a slaví vítězství

0 0

Praha – Hokejisté Sparty díky dokonalému obratu zdolali ve 12. kole extraligy mistrovskou Kometu Brno 4:2 a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Hosté naopak poprvé v sezoně vyšli ve dvou duelech za sebou bodově naprázdno. Teprve druhé vítězství Sparty z posledních devíti vzájemných duelů s Kometou sledovala v O2 areně nejvyšší návštěva této sezony extraligy 15.471 diváků.

Sparťané nastoupili k prvnímu z celkem šesti zápasů v sezoně k výročí 115 let založení klubu ve speciálních světle červených dresech. Návštěva na atraktivním souboji překonala dosavadní maximum sezony z duelu 5. kola z 29. září mezi Pardubicemi a Kometou, jež navštívilo 8788 fanoušků.

Už po 56 vteřinách putoval za nebezpečnu hru vysokou holí na trestnou lavici domácí Kudrna a Brňané přesilovku využili. Mikušův pokus tečoval Machovskému mezi betony Köhler. Stále ještě ve třetí minutě mohl vyrovnat Blaine, ale jeho střela z pravého kruhu zamířila do protější tyče, což si sudí Hribik s Šírem ještě prověřili u videorozhodčího.

Kometa odolala v osmé minutě při tlaku Sparty a vzápětí sama udeřila. Mueller rozjel brejk, po Holíkově přihrávce ještě neuspěl před brankou Zaťovič, ale nakonec akci dovršil z dorážky sám americký kanonýr, který byl na startu akce.

Za 58 sekund se radovali i Pražané. Za pravým kruhem vystřelil

Zdroj: Sparta zadržela brněnskou lavinu. Zápas s Kometou otočila a slaví vítězství