Tenkrát na Spartě: Když Straku ještě nosili na rukou a Berger porazil Juventus

0 0

V Galerii 1 v pražské Štěpánské ulici byla otevřena fotografická výstava Tenkrát na Spartě. Jejím autorem je Zdeněk Lhoták, který v letech 1976 – 1989 působil jako fotograf v tomto letenském fotbalovém klubu a měl možnost nahlédnout i do jeho zákulisí. “Těší mě, že výstavu, která potrvá do 21. prosince, navštěvují lidé z celé republiky,” usmíval se její autor při rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Odkud vedly vaše kroky do Sparty?

Jako absolvent FTVS jsem brzy pochopil, že tělocvik není pro mě to pravé ořechové, a začal jsem fotografovat. To mě natolik zaujalo, že jsem se tomu začal plně věnovat. V době vojenské služby jsem rok působil v Dukle a potom mi jeden ze spolužáků otevřel dveře do Sparty, která měla zájem o fotografa pro všechny její sporty. Nabídku jsem přijal, a tak jsem na rybářské stoličce za její fotbalovou brankou sbíral zkušenosti vedle zkušeného Skály, Tereby a dalších tehdejších osobností.

Na vašich fotografiích jsou záběry nejen ze hřiště, ale i ze zákulisí…

Začal jsem se věnovat i fotbalovému zázemí a zjistil jsem, že v něm někdy dochází ke stejně dramatickým situacím jako na trávníku. Rozhodl jsem se zpracovat celé sparťanské prostředí, ale velký ohlas to nemělo. A tak mě těší, že po třiceti letech

Zdroj: Tenkrát na Spartě: Když Straku ještě nosili na rukou a Berger porazil Juventus

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.