Voda unášela i auta. Po velkých záplavách na Mallorce zemřelo nejméně osm lidí

0 1

Palma de Mallorca – Nejméně osm lidí zemřelo a devět dalších se pohřešuje kvůli bleskovým záplavám, které na středomořském ostrově Mallorca v úterý vyvolal prudký déšť. Dva z mrtvých jsou Britové. Informoval o tom list El País.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová sdělila, že podle jejích informací mezi oběťmi nejsou žádní Češi. Ani mezi zraněnými by neměli být čeští občané.

O dvou mrtvých Britech informovala v rozhlase zástupkyně starosty města Sant Llorenc, kde spadlo nejvíce srážek a které je stále zaplavené. Městečko leží zhruba 60 kilometrů východně od správního střediska Palma de Mallorca, ve vnitrozemí a fakticky na druhé straně turisticky hojně navštěvovaného španělského ostrova.

Další dvě oběti byli místní občané, řekla Antonia Bauzaová stanici Cadena SER. Prudké záplavy v ulicích postižených měst unášely auta.

“Je to katastrofa. Pokoušíme se lokalizovat přeživší a pomáhat, ale všechno je zaplavené a lidé nemohou opustit své domovy,” popsala situaci Bauzaová.

Tři mrtvé nahlásilo pobřežní město S’illot, které od Sant Llorenc dělí necelých 11 kilometrů; tělo dalšího muže záchranáři nalezli ve městě Artà, které leží ve vnitrozemí, zhruba 15 kilometrů severně od města S’illot.

Záchranáři nedokážou jednoznačně potvrdit počet pohřešovaných. Podle dosavadních zpráv byli raněni nejméně tři lidé a kolem dvou stovek osob bylo evakuováno.

Do oblasti bylo ve středu

Zdroj: Voda unášela i auta. Po velkých záplavách na Mallorce zemřelo nejméně osm lidí

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.